Pondelok, 30. november 2020
Malá oblačnosť  -3 °C
Mimoriadne správy

Boje s požiarom pri Korinte stále pokračujú, oheň zničil niekoľko domov a ľudí evakuovali na pláže

 Webnoviny  23. júl 2020  109
Boje s požiarom pri Korinte stále pokračujú, oheň zničil niekoľko domov a ľudí evakuovali na pláže

23.7.2020 (Webnoviny.sk) - Požiarnici aj hasičské lietadlá bojujú už druhý deň s lesným požiarom na juhu Grécka, ktorý si vyžiadal evakuáciu niekoľkých prímorských oblastí. Grécka hasičská služba informovala, že požiar pri Korinte dostali pod kontrolu a vo štvrtok ráno nezaznamenali žiaden "aktívny front".

Viac ako 250 hasičov, štyri lietadlá a štyri vrtuľníky však naďalej hasia oheň, ktorý by počas dňa mohol rozfúkať predpovedaný vietor.

V stredu v noci pre požiar evakuovali niekoľko prímorských oblastí. Väčšinu obyvateľov previezli na neďaleké pláže a nikto neutrpel zranenia, uvádza agentúra AP. Oblasť má mnoho letných domov a je obľúbená napríklad medzi dôchodcami.

Požiar spálil poľnohospodársku pôdu, borovice i olivovníky. Zničil tiež alebo vážne poškodil zhruba 10 domov, tvrdia miestni predstavitelia.

Viac k témam: evakuácia, lesné požiare, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Boje s požiarom pri Korinte stále pokračujú, oheň zničil niekoľko domov a ľudí evakuovali na pláže © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.