Streda, 23. jún 2021
Zamračené  22,7 °C
Mimoriadne správy

Lukašenko hrozí pred voľbami zahraničným médiám, obviňuje ich z vyvolávania nepokojov

 Webnoviny  23. júl 2020  238
Lukašenko hrozí pred voľbami zahraničným médiám, obviňuje ich z vyvolávania nepokojov

23.7.2020 (Webnoviny.sk) - Dlhoročný bieloruský líder Alexander Lukašenko vo štvrtok varoval zahraničné médiá, že ich vykáže z krajiny. Ako dôvod uviedol "tendenčné" pokrývanie prezidentských volieb naplánovaných na budúci mesiac. Lukašenko zmienil konkrétne dve médiá, britskú stanicu BBC a rozhlasovú stanicu Slobodná Európa financovanú z USA, ktoré obvinil z vyvolávania nepokojov.

Zároveň v tejto súvislosti pokarhal aj bieloruských vládnych predstaviteľov. “Prečo ich tolerujete? Boli ste to vy, čo ste ich tu akreditovali," vyhlásil na vládnom stretnutí. Spomenul tiež masové demonštrácie v Kyjeve, ktoré zvrhli v roku 2014 z moci proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča.

Nepotrebujeme čakať až do konca volebnej kampane. Vykážte ich, ak sa neriadia našimi zákonmi a vyzývajú ľudí, aby vyšli na Majdan," uviedol v odkaze na kyjevské námestie, ktoré bolo dejiskom masových protestov.

Lukašenko vládne v bývalej sovietskej republike tvrdou rukou od roku 1994. Sovietsky štýl kontroly si udržiava nad opozíciou, ekonomikou aj médiami. Očakáva sa preto, že si hladko zabezpečí aj ďalší, v poradí už šiesty mandát. Prezidentské voľby sa v krajine uskutočnia 9. augusta.

Viac k témam: médiá, prezidentské voľby v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko hrozí pred voľbami zahraničným médiám, obviňuje ich z vyvolávania nepokojov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.