Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Musíme zmeniť obrannú a útočnú psychológiu, hovorí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj

 Webnoviny  12. jún 2024  101  
Musíme zmeniť obrannú a útočnú psychológiu, hovorí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj

12.6.2024 (SITA.sk) - Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj zdôraznil, že obranné sily potrebujú dosiahnuť prevahu nad Rusmi, znížiť straty a čo je najdôležitejšie, zmeniť svoju obrannú a útočnú psychológiu, čo bude rozhodujúci krok k víťazstvu. Syrskyj to uviedol na sociálnych sieťach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Za týchto okolností je pre nás nevyhnutné držať svoje línie a pozície, zabrániť prielomu v obrane a maximalizovať devastáciu nepriateľskej živej sily a vybavenia,“ vyhlásil Syrskyj.

Za týmto účelom sa ukrajinské vojenské vedenie podľa Syrského zameriava na zlepšenie kvality výcviku jednotiek, ktoré prechádzajú bojovou koordináciou.

To zahŕňa boj proti ruským bezpilotným lietadlám a obranu proti nim, pohyb na bojisku, používanie zariadení na elektronický boj, evakuáciu ranených a mnoho ďalších otázok týkajúcich sa moderného boja.

Iba technologická prevaha a výcvik našich jednotiek nám zabezpečia úspech na bojisku,“ skonštatoval Syrskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Musíme zmeniť obrannú a útočnú psychológiu, hovorí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.