Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Hizballáh vypálil na Izrael stovky rakiet. Niektoré boli zneškodnené, uviedla izraelská armáda

 Webnoviny  12. jún 2024  104  
Hizballáh vypálil na Izrael stovky rakiet. Niektoré boli zneškodnené, uviedla izraelská armáda

12.6.2024 (SITA.sk) - Približne 160 rakiet v stredu ráno vypálili na sever Izraela z územia Libanonu. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na izraelskú armádu. Z Libanonu najprv vypálili 90 rakiet a neskôr ďalších 70.

Niektoré rakety boli zneškodnené, v niekoľkých oblastiach na severe krajiny boli zaznamenané zásahy, v dôsledku ktorých vypukli na viacerých miestach požiare. Podrobnosti sú v štádiu vyšetrovania,“ uviedla izraelská armáda. Tamojší záchranári nehlásili žiadne zranenia ani úmrtia.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktRaketový útok nastal po smrti vysokopostaveného veliteľa Hizballáhu Taleba Abdulláha pri predpokladanom izraelskom nálete niekoľko hodín predtým. Abdulláh bol považovaný za jedného z najvyšších predstaviteľov Hizballáhu zabitých od vypuknutia nepriateľských akcií v októbri minulého roka.

Hnutie sa neskôr prihlásilo k zodpovednosti za raketové útoky. Uviedlo, že sa zameralo na niekoľko izraelských vojenských objektov a že útoky sú odvetou za smrť Abdulláha.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Hizballáh vypálil na Izrael stovky rakiet. Niektoré boli zneškodnené, uviedla izraelská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.