Sobota, 6. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Mladíka zadržala minulý piatok zásahová policajná jednotka, ktorá podľa polície konala na základe tipu od zahraničnej tajnej služby. VIENNA 23. januára (WebNoviny.sk) - Rakúske úrady považujú nedávno zatknutého tínedžera za potenciálne nebezpečného radikála s napojením na extrémistickú skupinu Islamský štát (IS). Informoval o tom v pondelok vo vysielaní verejnoprávneho rozhlasu ORF rakúsky minister vnútra Wolfgang Sobotka.
Podľa Sobotku 17-ročný mladík priznal, že podporuje IS. Sobotka dodal, že podozrivý mal "reálnu komunikačnú sieť" a teší sa "vážnosti" v kruhoch islamistických radikálov.Mladíka zadržala minulý piatok zásahová policajná jednotka, ktorá podľa polície konala na základe tipu od "zahraničnej tajnej služby".Identitu zadržaného nezverejnili s ohľadom na rakúsky zákon o ochrane osobných údajov. Hovorca ministerstva vnútra Karl-Heinz Grundböck však uviedol, že zadržaný má napojenie na radikálne "albánsko-islamistické" kruhy.
Polícia prekazila hroziaci teroristický útok vo Viedni
Ďalšieho podozrivého, ktorý bol zrejme v kontakte so spomínaným zatknutým, je od sobotňajšieho zadržania vo vyšetrovacej väzbe v Nemecku. Agentúra DPA spresnila, že ide o 21-ročného muža, ktorý bol komplicom pri prekazenom teroristickom útoku v Rakúsku, keď mladíkovi zadržanému v Rakúsku pomáhal pri plánovaní útoku a v jeho byte v Neusse experimentovali so spôsobmi výroby výbušných materiálov.
Po piatkovom zadržaní podozrivého vo Viedni rakúske úrady informovali, že podozrivý bol blízko k spáchaniu útoku, pričom jeho potenciálnym terčom bolo metro. Sobotka však dnes uviedol, že sa neobjavili indície, že by zadržaný bol mal konkrétny plán na útok.Úrady po zatknutí podozrivého vyzvali občanov na opatrnosť najmä na frekventovaných miestach. Políciu treba upozorniť napríklad v prípade, že zbadajú bezprizorné predmety. Bezpečnostné zložky vo zvýšenej miere hliadkujú v uliciach v civile i v uniformách.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V zasypanom hoteli našli živé šteniatka, stále hľadajú ľudíNasledujúci článok
Objednať sa na termín? Zákazníci to môžu urobiť po novom
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Táto „obyčajná burina“ môže zachrániť vašu pečeň aj trávenie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach