Streda, 8. júl 2020
Slnečno  10,6 °C
Mimoriadne správy

Ministerka Ruddová odišla z Johnsonovej vlády, vylúčenie poslancov označila za útok na demokraciu

 Webnoviny   8. september 2019  45
Ministerka Ruddová odišla z Johnsonovej vlády, vylúčenie poslancov označila za útok na demokraciu

8.9.2019 (Webnoviny.sk) - Britská ministerka práce Amber Ruddová rezignovala na svoj post s tým, že sa nemôže len tak prizerať, ako "vyhadzujú umiernených konzervatívcov". Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Ruddová už podľa vlastných slov neverí tomu, že hlavným cieľom vlády je opustiť Európsku úniu (EÚ) s dohodou a utorkové vylúčenie 21 konzervatívnych poslancov označila za "útok na slušnosť a demokraciu".

Premiéra Borisa Johnsona vraj rezignácia talentovanej ministerky sklamala, no jeho hovorkyňa zároveň poznamenala, že "všetci ministri, ktorí vstúpili do vlády, sa zaviazali odísť z EÚ 31. októbra, nech sa stane čokoľvek".

Viac k témam: britský parlament, britský premiér, Konzervatívna strana, rezignácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerka Ruddová odišla z Johnsonovej vlády, vylúčenie poslancov označila za útok na demokraciu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.