Piatok, 7. august 2020
Prevažne slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Video: Dorian zasiahol atlantické pobrežie Kanady, zhodil žeriav a spôsobil výpadky prúdu

 Webnoviny   8. september 2019  82
Video: Dorian zasiahol atlantické pobrežie Kanady, zhodil žeriav a spôsobil výpadky prúdu

8.9.2019 (Webnoviny.sk) - Búrka Dorian, ktorá pokračuje vo svojej ceste na sever, zasiahla v sobotu ako posttropická cyklóna atlantické pobrežie Kanady.

V súčasnosti sa pohybuje na severo-severovýchod rýchlosťou 42 kilometrov za hodinu a vietor, ktorý ju sprevádza, dosahuje rýchlosť 137 kilometrov za hodinu.

Zhodil žeriav v Halifaxe


Podľa predpovedí by mala neskôr počas dňa prejsť ponad alebo popri západe Newfoundlandu a večer dosiahnuť sever Atlantického oceánu.

Silný vietor v sobotu zhodil žeriav v Halifaxe a spôsobil výpadky elektrickej energie, pričom bez prúdu bolo takmer polmilióna ľudí.

Hurikány sú v Kanade nezvyčajné


V Kanade sú hurikány pomerne nezvyčajné a podľa meteorológa Iana Hubbarda z kanadského hurikánového centra zatiaľ naposledy zasiahli krajinu v septembri 2010 hurikány Igor a Earl.

Dorian je už pritom podľa amerického národného hurikánového centra posttropická cyklóna, i keď ho stále sprevádza aj vietor so silou hurikánu.Viac k témam: hurikán Dorian, silný vietor, výpadok elektrickej energie, žeriav
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Dorian zasiahol atlantické pobrežie Kanady, zhodil žeriav a spôsobil výpadky prúdu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.