Utorok, 17. marec 2026
Mimoriadne správy
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
- Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
V dôsledu pokračujúcich bojov a neustáleho zhoršovania životných podmienok na východe Ukrajiny sa muselo odsťahovať do iných oblastí približne 1,7 milióna ľudí.
KYJEV 20. februára (WebNoviny.sk) - Približne milión ukrajinských detí potrebuje okamžitú humanitárnu pomoc, čo je takmer dvakrát viac než vlani. Oznámil to Detský fond OSN (UNICEF).Tento nárast je dôsledkom pokračujúcich bojov a neustáleho zhoršovania životných podmienok na východe Ukrajiny, odkiaľ sa muselo odsťahovať do iných oblastí približne 1,7 milióna ľudí, uviedol UNICEF.
"Ostreľovanie škôl, ktoré sú jediným miestom, kde deti môžu nájsť bezpečie a normálne pomery počas konfliktu, je neprijateľné a musí sa zastaviť. Deti na východe Ukrajiny si toho odtrpeli už dosť a my musíme zabezpečiť, aby mali bezpečné miesta, kde môžu hľadať útechu a podporu," uviedla predstaviteľka UNICEF-u na Ukrajine Giovanna Barberisová, ktorú citovala agentúra Ukrinform.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Televízia priniesla údajné zábery útoku na Kim Čong-namaNasledujúci článok
Zomrel 'slepý šejk', pomáhal teroristom pri útoku na WTC
Ako nestarnúť? Lekár Michael Greger odhaľuje vedecké tajomstvá dlhovekosti
Konečne sa ozval mimozemský signál! Vychádza fenomenálne sci-fi Kontakt od Carla Sagana
Róbert Lantoši už má po klubovej sezóne. České Budějovice vypadli v predkole play-off s Kometou Brno