Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,2 °C
Mimoriadne správy

Meloniová zložila prísahu, je prvou talianskou krajne pravicovou premiérkou od konca druhej svetovej vojny

 Webnoviny  22. október 2022  610
Meloniová zložila prísahu, je prvou talianskou krajne pravicovou premiérkou od konca druhej svetovej vojny

22.10.2022 (Webnoviny.sk) - Giorgia Meloniová sa stala prvou talianskou krajne pravicovou premiérkou od konca druhej svetovej vojny.

Štyridsaťpäťročná líderka strany Bratia Talianska, ktorá má neofašistické korene, v sobotu pred prezidentom Sergiom Mattarellom zložila prísahu. Politička je prvou ženou na čele talianskej vlády.

Po nej nasledovalo s prísahou 24 ministrov jej kabinetu. Piati ministri sú technokrati, ktorí nezastupujú žiadnu stranu. Šesť rezortov povedú ženy. Prvá schôdza kabinetu by sa mala uskutočniť v nedeľu.

Vládna koalícia pozostáva okrem Bratov Talianska z protiimigračnej Ligy Mattea Salviniho a konzervatívnej strany Forza Italia bývalého premiéra Silvia Berlusconiho.

Viac k témam: Talianska premiérka
Zdroj: Webnoviny.sk - Meloniová zložila prísahu, je prvou talianskou krajne pravicovou premiérkou od konca druhej svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.