Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Fíni spestrujú život ruským diplomatom v Turku, generálnemu konzulovi natreli parkovacie miesto v ukrajinských farbách

 Webnoviny  21. október 2022  48
Fíni spestrujú život ruským diplomatom v Turku, generálnemu konzulovi natreli parkovacie miesto v ukrajinských farbách

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí diplomati vo fínskom meste Turku môžu vidieť pripomienky Ukrajiny všade, kam vkročia. Ako referuje web euronews.com, najnovším príkladom je parkovacie miesto pre ruského generálneho konzula pred obytným domom, v ktorom býva, v ukrajinských národných farbách - modrej a žltej.

Most osvetlený v modrej a žltej


To však zďaleka nie je všetko. Most v Turku je od vypuknutia ruskej invázie osvetlený vo farbách Ukrajiny. Miestny občan zasa vyvesil ukrajinskú vlajku na strom hneď vedľa ruského generálneho konzulátu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Mesto Turku chce naznačiť našu pokračujúcu podporu Ukrajine a Ukrajincom, kým Rusko bude pokračovať vo svojej brutálnej útočnej vojne. Turku bolo silné vo svojich akciách na pomoc Ukrajine a je dôležité, aby bola podpora viditeľná aj v scenérii mesta,“ povedala riaditeľka komunikácie na radnici v Turku Saara Malila.

Odstránili sochu Lenina


Dodala, že v súvislosti so spomenutým parkovacím miestom v ukrajinských farbách bola dosiaľ väčšina reakcií „veľmi pozitívna“.

Prístav v Turku taktiež odmietol kotvenie ruských lodí a úrady odstránili z centra mesta sochu Lenina a ceduľu pripomínajúcu návštevu ruského vodcu Vladimira Putina v roku 2013.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Fíni spestrujú život ruským diplomatom v Turku, generálnemu konzulovi natreli parkovacie miesto v ukrajinských farbách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.