Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Medzinárodný trestný súd otvoril v Kyjeve kanceláriu, podľa Kostina to posilní spoluprácu a zefektívni reakcie na zločiny

 Webnoviny  14. september 2023  200  
Medzinárodný trestný súd otvoril v Kyjeve kanceláriu, podľa Kostina to posilní spoluprácu a zefektívni reakcie na zločiny

14.9.2023 (SITA.sk) - V Kyjeve začala činnosť kancelária Medzinárodného trestného súdu (ICC). Oznámila to ukrajinská generálna prokuratúra s odvolaním sa na spoločnú tlačovú konferenciu generálneho prokurátora Andrija Kostina a prokurátora ICC Karima Khana, informuje spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Je to nová kapitola našej spolupráce. Práca kancelárie pomôže posilniť spoluprácu medzi Ukrajinou a Medzinárodným trestným súdom i účinnosť a efektívnosť reakcie na zločiny, ktoré Rusko každý deň naďalej pácha na Ukrajine a Ukrajincoch,“ vyjadril sa Kostin.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Khan zase poznamenal, že otvorenie kancelárie je „súčasť nového úsvitu, v ktorom musíme ukázať, a zatiaľ ukazujeme, vytrvalosť, sústredenie, aby sme sa uistili, že naše slová nie sú prázdne slová. Cítia ich obete po celom svete, na Ukrajine, kde mám samozrejme tú česť byť, ale aj v iných častiach sveta“.

Otvorenie kancelárie ICC oznámil v marci prezident Volodymyr Zelenskyj. Podľa Kostina je to najväčšie zastúpenie súdu mimo Haagu, kde sídli.

Viac k témam: Kancelária, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Medzinárodný trestný súd otvoril v Kyjeve kanceláriu, podľa Kostina to posilní spoluprácu a zefektívni reakcie na zločiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.