Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  20,4 °C
Mimoriadne správy

Mali sme to urobiť už skôr, vraví nemecký vicekancelár o povolení Ukrajine zaútočiť západnými zbraňami na ciele v Rusku

 Webnoviny   4. jún 2024  169  
Mali sme to urobiť už skôr, vraví nemecký vicekancelár o povolení Ukrajine zaútočiť západnými zbraňami na ciele v Rusku

4.6.2024 (SITA.sk) - Nemecký vicekancelár Robert Habeck povedal, že ľutuje, že vláda vedená Olafom Scholzom neumožnila Ukrajine nasadiť zbrane dodané Západom na zasiahnutie vojenských cieľov v Rusku už skôr. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Habeck to povedal v rozhovore pre denník Augsburger Allgemeine.

Habeck povedal, že Ukrajine by malo byť umožnené urobiť to, čo potrebuje, aby zabránila ruským útokom a chránila životy civilistov. Zákaz úderov na vojenské ciele v Rusku znamená, že môže zomrieť viac ľudí, vysvetlil Habeck.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePovolenie sa v súčasnosti vzťahuje na prísne lokalizovanú oblasť okolo Charkovskej oblasti. Na sebaobranu, na ochranu. Ale je pravda, že rozhodnutie, ktoré sme urobili, mohlo prísť skôr,“ povedal Habeck, ktorý však obhajoval kancelára Scholza pred kritikou súvisiacou s omeškaním pri udelení povolenia Ukrajine zasiahnuť ciele v Rusku.

Meškanie je nesprávne slovo. Robíme veľmi ťažké rozhodnutia, takže musíme všetko starostlivo zvážiť. V tomto prípade padlo správne rozhodnutie,“ skonštatoval Habeck.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Nemecký kancelár, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Mali sme to urobiť už skôr, vraví nemecký vicekancelár o povolení Ukrajine zaútočiť západnými zbraňami na ciele v Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.