Piatok, 27. november 2020
Zamračené  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Maďarsko vyčlení 32 miliárd dolárov na záchranu domácej ekonomiky

 Webnoviny   6. apríl 2020  125
Maďarsko vyčlení 32 miliárd dolárov na záchranu domácej ekonomiky

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Maďarský premiér Viktor Orbán ohlásil druhý balík ekonomických opatrení, ktorých cieľom je chrániť hospodárstvo krajiny pred vplyvmi pandémie koronavírusu. Predseda maďarskej vlády v pondelok povedal, že týmito opatreniami sa presmeruje zhruba 18 až 20 percent štátneho rozpočtu krajiny, čiže približne 32-miliardy USD (29,6-miliardy eur). Zároveň sa deficit rozpočtu zvýši z úrovne 1 percento na 2,7 percenta hrubého domáceho produktu.

Orbán uviedol, že "cieľom je vytvoriť toľko pracovných miest, koľko ich vírus zničí". Premiér konštatoval, že štát pomôže pri vyplácaní časti miezd v súkromnom sektore a vynaloží zhruba 1,33-miliardy USD na podporu investícií zameraných na tvorbu pracovných miest.

Maďarsko okrem toho poskytne firmám úvery v celkovej sume približne 5,9-miliardy USD a od februára 2021 postupne zvýši dôchodky.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, ekonomické opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarsko vyčlení 32 miliárd dolárov na záchranu domácej ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.