Streda, 25. november 2020
Väčšinou jasno  0 °C
Mimoriadne správy

Toskánsko chce zaviesť povinné nosenie rúška mimo domova, každý obyvateľ dostane tri kusy

 Webnoviny   6. apríl 2020  114
Toskánsko chce zaviesť povinné nosenie rúška mimo domova, každý obyvateľ dostane tri kusy

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansky región Toskánsko plánuje prikázať svojim obyvateľom povinné nosenie rúšok pri pobyte mimo svojich domovov.

Viac o téme: Koronavírus


Na rozdiel od štátov, ktoré takéto nariadenie prijali už dávnejšie, teda predovšetkým Slovenska a Českej republiky, však Toskánsko nenechá na samotných obyvateľov, aby si rúška ušili alebo si ich zohnali po svojej línii, ale im ich rozdá.

Dobrovoľníci pracujúci pre miestny Úrad civilnej ochrany rozdistribuujú každému z obyvateľov tohto 3,7-miliónového regiónu po tri rúška.

Až následne, keď si úrady overia, či už všetci obyvatelia dostali svoje rúška, vstúpi do platnosti nariadenie o ich povinnom nosení na verejnosti, informujú talianske médiá.

V Toskánsku bola zatiaľ nákaza koronavírusom potvrdená u takmer 6-tisíc osôb.

Viac k témam: Koronavírus, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Toskánsko chce zaviesť povinné nosenie rúška mimo domova, každý obyvateľ dostane tri kusy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.