Streda, 25. november 2020
Väčšinou jasno  0 °C
Mimoriadne správy

Írsky premiér vezme raz do týždňa službu v nemocnici, chce tak pomáhať nakazeným pacientom

 Webnoviny   6. apríl 2020  119
Írsky premiér vezme raz do týždňa službu v nemocnici, chce tak pomáhať nakazeným pacientom

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - Pevný charakter v ťažkých časoch ukázal írsky premiér Leo Varadkar, ktorý v pondelok oznámil, že odteraz až do odvolania vždy na jeden deň v týždni odloží bokom funkciu premiéra, oblečie si lekársky plášť a bude pomáhať írskemu zdravotníctvu v boji proti šíreniu koronavírusu.

Premiér Varadkar, ktorý je pôvodným povolaním lekár, patrí k tisíckam bývalých zdravotníckych pracovníkov, ktorí zareagovali na výzvu vlády a prihlásili sa v týchto krízových časoch naspäť do služby.

Nie všetci svetoví lídri sa však postavili k pandémii koronavírusu tak hrdinsky, ako írsky premiér. Filipíny napríklad hneď v prvej reakcii na pandémiu ohlásili súbor opatrení, ktoré majú zabezpečiť, aby bol pred týmto ochorením chránený prezident Rodrigo Duterte. Až potom nasledovali opatrenia pre verejnosť.

Viac k témam: Koronavírus, pomoc, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Írsky premiér vezme raz do týždňa službu v nemocnici, chce tak pomáhať nakazeným pacientom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.