Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Lukašenko pripustil predčasné prezidentské voľby, najskôr však chce zmeniť ústavu

 Webnoviny   9. september 2020  131
Lukašenko pripustil predčasné prezidentské voľby, najskôr však chce zmeniť ústavu

9.9.2020 (Webnoviny.sk) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko, ktorý v tomto období čelí najväčším protestom počas doterajšieho 26-ročného vládnutia, v stredu uviedol, že nevylučuje vypísanie predčasných prezidentských volieb. Na stanovenie dátumu je však podľa neho príliš skoro.

"Som naklonený vypísaniu predčasných prezidentských volieb. Nevylučujem to," povedal 66-ročný Lukašenko pre ruské štátne médiá. "Hovorím o tom prvýkrát," dodal. Lukašenko zároveň poznamenal, že je príliš skoro zaviazať sa k presnému harmonogramu predčasných volieb a zdôraznil, že hlasovanie by sa malo konať po novelizácii ústavy.

Bieloruskí opoziční predstavitelia a protestujúci už niekoľko týždňov vyzývajú Lukašenka, aby priznal prehru, odstúpil a uvoľnil cestu pre nové voľby v zmysle medzinárodných štandardov.

Viac k témam: predčasné voľby, prezidentské voľby v Bielorusku, protesty v Bielorusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko pripustil predčasné prezidentské voľby, najskôr však chce zmeniť ústavu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.