Štvrtok, 21. január 2021
Oblačno  2,5 °C
Mimoriadne správy

Dôchodca z Rakúska dostal z USA šek na pomoc v časoch pandémie, hoci v krajine nežije už desiatky rokov

 Webnoviny   8. september 2020  129
Dôchodca z Rakúska dostal z USA šek na pomoc v časoch pandémie, hoci v krajine nežije už desiatky rokov

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsky dôchodca dostal šek na americkú vládnu pomoc na zmiernenie dopadov pandémie koronavírusu, napriek tomu, že v krajine nežije už viac ako polstoročia.

Šek na 1 200 dolárov s menom prezidenta Donalda Trumpa je súčasťou masívneho federálneho programu. Peniaze však poslali aj mnohým ľuďom, ktorí na ne nemajú nárok, ako napríklad zosnulým americkým daňovníkov.

Viac o téme: Koronavírus


Rakúsky verejnoprávny vysielateľ ORF informoval, že 73-ročný muž z Linzu, ktorý v šesťdesiatych rokoch minulého storočia dva roky pracoval ako čašník v USA, si šek dokázal aj nechať vyplatiť. Ďalší šek pritom prišiel aj jeho manželke, ktorá v Spojených štátoch nikdy nepracovala ani nežila.

Rakúske banky podľa ORF potvrdili, že obyvateľom krajiny vyplatili desiatky takýchto šekov. Nie je pritom jasné, ktorí z dotknutých ľudí majú na peniaze skutočne nárok.

Viac k témam: finančná pomoc, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, Koronavírus COVID-19 v USA, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Dôchodca z Rakúska dostal z USA šek na pomoc v časoch pandémie, hoci v krajine nežije už desiatky rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.