Utorok, 24. november 2020
Zamračené  -1,9 °C
Mimoriadne správy

Lyžiarske strediská v Rakúsku by mali byť v zime otvorené, vláda sa chce postarať o bezpečné lyžovanie

 Webnoviny   8. september 2020  86
Lyžiarske strediská v Rakúsku by mali byť v zime otvorené, vláda sa chce postarať o bezpečné lyžovanie

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsky kancelár chce napriek hrozbe koronavírusu nechať cez zimu otvorené lyžiarske strediská i školy. Počas utorkovej návštevy Slovinska sa Sebastian Kurz vyjadril, že vláda urobí všetko pre to, aby zabezpečila bezpečné lyžovanie.

Viac o téme: Koronavírus


"Musíme sa pokúsiť viesť čo najnormálnejší život, ako je možné, vo všetkých oblastiach našich životov," vyjadril sa Kurz, ktorého citovala rakúska tlačová agentúra APA. Zároveň doplnil, že "zimná turistika a lyžovanie budú možné".

Keď sa ho spýtali na to, či by mohli lyžiarske oblasti zavrieť, aby mohli byť školy otvorené dlhšie, vyjadril sa, že by nerád poštval školy a hospodárstvo proti sebe. Rakúsky kancelár sa tiež vyjadril, že párty po lyžovaní nebudú možné tak, ako to bolo predtým, neuviedol však podrobnosti.

Ako pripomína agentúra AP, rakúske lyžiarske stredisko Ischgl bolo jedným zo skorých európskych ohnísk nákazy koronavírusom na začiatku pandémie.

Viac k témam: dovolenka, Koronavírus, lyžiarske strediská, lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Lyžiarske strediská v Rakúsku by mali byť v zime otvorené, vláda sa chce postarať o bezpečné lyžovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.