Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,7 °C
Mimoriadne správy

Lukašenko nariadil kontrolu bojaschopnosti armády, plánuje aj obmedziť pohyb občanov

 Webnoviny  13. december 2022  42
Lukašenko nariadil kontrolu bojaschopnosti armády, plánuje aj obmedziť pohyb občanov

13.12.2022 (Webnoviny.sk) - Bielorusko začalo náhle preverovať bojovú pripravenosť armády. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na bieloruské ministerstvo obrany, deje sa tak na základe rozkazu prezidenta Alexandra Lukašenka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Opatrenia budú mať komplexný charakter, jednotky budú musieť čo najskôr postúpiť do určených oblastí, rozmiestniť vybavenie, zorganizovať bezpečnosť a obranu a tiež zriadiť mostné prechody cez rieky Neman a Berezina. V tomto období je plánovaný pohyb vojenskej techniky a personálu, ako aj dočasné obmedzenie pohybu občanov na niektorých verejných komunikáciách a priestranstvách územia,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Podobné kontroly bojaschopnosti bieloruskej armády sa už konali 4. mája a 11. októbra. Monitorovacia skupina Belarusian Hajun project neskôr na Telegrame uviedla, že Minsk posiela vojakov aj k hraniciam s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Armáda, Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko nariadil kontrolu bojaschopnosti armády, plánuje aj obmedziť pohyb občanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.