Nedeľa, 29. január 2023
Malá oblačnosť  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Český exposlanec Feri bol obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, prípad mieri na súd

 Webnoviny  13. december 2022  35
Český exposlanec Feri bol obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, prípad mieri na súd

13.12.2022 (Webnoviny.sk) - Prípad niekoľkých znásilnení, z ktorých je obvinený niekdajší český poslanec Dominik Feri, mieri pred súd. Ako referuje web novinky.cz, Feri bol obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, pričom mu v prípade dokázania viny hrozí až desať rokov za mrežami.

„Obvinenej osobe sa obžalobou dáva za vinu konanie popísané pod tromi skutkami a kvalifikované ako dva uskutočnené trestné činy znásilnenia a jeden pokus o trestný čin znásilnenia. S ohľadom na skutočnosť, že dosiaľ nebolo nariadené hlavné pojednávanie, nebudeme k veci v súčasnosti poskytovať akékoľvek ďalšie a doplňujúce informácie,“ povedal hovorca obvodného štátneho zastupiteľstva pre Prahu Aleš Cimbala.


Voči Ferimu pred niekoľkými mesiacmi vzniesli obvinenie, že v minulosti na domácich večierkoch sexuálne zneužil niekoľko študentiek. Médiá vlani v máji priniesli svedectvá dievčat, ktoré tvrdili, že ich poslanec v opitosti i napriek výslovnému nesúhlasu prinútil v pohlavnému styku. Feri v súvislosti s aférou rezignoval na poslanecký mandát a ešte predtým opustil aj stranu TOP 09, ktorá ho k tomu vyzvala.Viac k témam: Obvinenie zo znasilnenia, Sexuálna kauza, Sexuálne obťažovanie, Sexuálne zneužívanie, Súdy, Znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Český exposlanec Feri bol obžalovaný z dvoch znásilnení a jedného pokusu oň, prípad mieri na súd © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.