Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Lukašenko dal Putinovi zelenú, na území krajiny si môže ruský prezident rozmiestniť svoju armádu

 Webnoviny  10. október 2022  85
Lukašenko dal Putinovi zelenú, na území krajiny si môže ruský prezident rozmiestniť svoju armádu

10.10.2022 (Webnoviny.sk) - V Bielorusku bude umiestnených niekoľko tisíc ruských vojakov. V pondelok to oznámil bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Bieloruský líder to oznámil počas stretnutia s predstaviteľmi obrany a bezpečnosti, no neuviedol konkrétny počet ruských vojakov, ktorí by mali prísť do krajiny. Poznamenal však, že to nebude len jedna tisícka. „Buďte pripravení týchto ľudí prijať v najbližšej budúcnosti a umiestniť ich, kde to bude potrebné, podľa nášho plánu,“ povedal im Lukašenko.

Predtým tiež oznámil, že sa dohodol s ruským vodcom Vladimirom Putinom na nasadení spoločného „regionálneho zoskupenia vojakov“. Podrobnosti o tom, kde a kedy by takéto zoskupenie vojsk nasadili, však nepovedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko dal Putinovi zelenú, na území krajiny si môže ruský prezident rozmiestniť svoju armádu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.