Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Eurokomisia odsúdila barbarské útoky na civilistov v Kyjeve a ďalších mestách, Poľsko volá po sprísnení sankcií (foto)

 Webnoviny  10. október 2022  40
Eurokomisia odsúdila barbarské útoky na civilistov v Kyjeve a ďalších mestách, Poľsko volá po sprísnení sankcií (foto)

10.10.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) označila pondelňajšie raketové útoky v Kyjeve a ďalších ukrajinských mestách za „barbarské a zbabelé“. Slovenský hovorca EÚ Peter Stano „najdôraznejšie“ odsúdil „ohavné“ útoky na civilistov a civilnú infraštruktúru. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Blok len minulý týždeň, po značnom handrkovaní medzi krajinami, schválil ôsme kolo sankcií. Niektoré členské štáty EÚ ako Poľsko však presadzujú ďalšie sankcie vrátane nových obchodných obmedzení a zákazu pre Rusov kupovať nehnuteľnosti v EÚ.

Stano vraví, že o ďalšom postupe rozhodnú členské štáty EÚ. Dodal, že EÚ sa zaviazala poskytnúť Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ruský raketový útok na Kyjev (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Eurokomisia odsúdila barbarské útoky na civilistov v Kyjeve a ďalších mestách, Poľsko volá po sprísnení sankcií (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.