Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Ľudia začali na gréckych ostrovoch stavať barikády, protestujú proti výstavbe táborov pre migrantov

 Webnoviny  24. február 2020  36
Ľudia začali na gréckych ostrovoch stavať barikády, protestujú proti výstavbe táborov pre migrantov

24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Demonštranti na troch gréckych ostrovoch začali stavať barikády na protest proti výstavbe nových zadržiavacích táborov pre migrantov. Protestujúci na ostrovoch Lesbos, Chios a Samos majú silnú podporu miestnych úradov a poľnohospodárskych združení.

Vláda sa rozhodla vybudovať centrá, ktoré majú nahradiť súčasné preplnené tábory. S výstavbou plánujú začať dnes, a to po krátkej pauze určenej na diskusiu s miestnymi predstaviteľmi. Mnohí obyvatelia sa obávajú, že nové zariadenia len zvýšia počet utečencov na ostrovoch.

"Strážime túto oblasť a ak začnú s výstavbou, všetci, ako tu sme, budeme protestovať. A pripoja sa k nám aj ľudia z okolitých obcí, pretože toto tu nechceme," vyhlásil organizátor protestov Stephanos Apostolou pre agentúru The Associated Press.

Viac k témam: demonštrácie, imigranti, migranti, tábory pre migrantov, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia začali na gréckych ostrovoch stavať barikády, protestujú proti výstavbe táborov pre migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.