Sobota, 28. marec 2020
Slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Do karnevalového sprievodu v nemeckom meste Volkmarsen vrazilo auto, zranilo aj deti

 Webnoviny  24. február 2020  34
Do karnevalového sprievodu v nemeckom meste Volkmarsen vrazilo auto, zranilo aj deti

24.2.2020 (Webnoviny.sk) - Do karnevalového sprievodu v Nemecku v pondelok vrazilo auto a zranilo niekoľko ľudí. Udalosť sa stala v meste Volkmarsen, zhruba 280 kilometrov juhozápadne od Berlína, informovala polícia s tým, že vodiča zatkli a oblasť uzavreli.

Miestne médiá tvrdia, že zranenia utrpelo prinajmenšom dvanásť ľudí vrátane detí. Polícia túto informáciu zatiaľ nepotvrdila.

Bližšie podrobnosti o udalosti polícia zatiaľ nezverejnila, no vyzvala verejnosť, aby nešírila "nepotvrdené správy". Polícia tvrdí, že zatiaľ nedostala hlásenie o úmrtiach a nemá ani presný počet zranených. Na určenie príčiny udalosti je podľa nej tiež ešte skoro.

Svedkovia, ktorých citujú regionálne noviny Frankfurter Rundschau, uviedli, že vodič strieborného Mercedesu obišiel bariéru, ktorá oddeľovala premávku od sprievodu.

Či doň vrazil úmyselne, nie je známe. Na záberoch z miesta udalosti možno vidieť, že má auto lokálnu poznávaciu značku.Viac k témam: karneval
Zdroj: Webnoviny.sk - Do karnevalového sprievodu v nemeckom meste Volkmarsen vrazilo auto, zranilo aj deti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.