Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  18,7 °C
Mimoriadne správy

Lotyšsko dodá Ukrajine drony v hodnote jedného milióna eur a prispeje aj na nákup munície iniciovaný Českom

 Webnoviny   4. apríl 2024  136  
Lotyšsko dodá Ukrajine drony v hodnote jedného milióna eur a prispeje aj na nákup munície iniciovaný Českom

4.4.2024 (SITA.sk) - Lotyšsko pripravuje nový balík bezpečnostnej pomoci pre Ukrajinu, ktorej súčasťou budú drony. Pobaltská krajina okrem toho prispeje na českú iniciatívu nákupu munície pre Kyjiv.

Povedala to lotyšská premiérka Evika Siliňová počas návštevy predsedu ukrajinskej vlády Denysa Šmyhaľa v Rige. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Veľmi skoro pošleme prvé drony v hodnote jedného milióna eur,“ povedala Siliňová. Lotyšská premiérka dodala, že na iniciatívu Českej republiky na nákup munície jej krajina prispeje desať miliónov eur.

„Ďalší balík vojenskej pomoci vrátane logistických prostriedkov, munície a zbraní, ktoré máme k dispozícii, by sme mali doručiť tento mesiac," uviedla premiérka.

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Lotyšsko dodá Ukrajine drony v hodnote jedného milióna eur a prispeje aj na nákup munície iniciovaný Českom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.