Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Litva poslala milión eur na obnovu detskej nemocnice v Kyjeve, podľa Šimonyteovej je to jediný spôsob, ako zastaviť Rusko

 Webnoviny  10. júl 2024  72  
Litva poslala milión eur na obnovu detskej nemocnice v Kyjeve, podľa Šimonyteovej je to jediný spôsob, ako zastaviť Rusko

10.7.2024 (SITA.sk) - Na obnovu detskej nemocnice Ochmatdyt v Kyjeve, ktorú zasiahla raketa počas pondelkového rozsiahleho ruského útoku, aj na obnovu ďalších poškodených ukrajinských nemocníc, Litva poslala milión eur. Ako informuje spravodajský web Ukrajinská pravda, oznámila to litovská premiérka Ingrida Šimonytėová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Vláda práve vyčlenila jeden milión eur na podporu obnovy detskej nemocnice Ochmatdyt v Kyjeve a ďalších zdravotníckych zariadení, ktoré Rusko úmyselne a barbarsky napadlo,“ uviedla Šimonytėová.

„Jediný spôsob, ako zastaviť teroristický štát, je zvýšiť podporu pre víťazstvo Ukrajiny," dodala premiérka Litvy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Nemocnica, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Litva poslala milión eur na obnovu detskej nemocnice v Kyjeve, podľa Šimonyteovej je to jediný spôsob, ako zastaviť Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.