Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Litva nabáda ukrajinských mužov na návrat domov, obmedzí im sociálne dávky alebo vydávanie dokladov

 Webnoviny  26. apríl 2024  138  
Litva nabáda ukrajinských mužov na návrat domov, obmedzí im sociálne dávky alebo vydávanie dokladov

26.4.2024 (SITA.sk) - Litva podnikne kroky na nabádanie ukrajinských mužov vo veku pre brannú povinnosť, ktorí sa nachádzajú v krajine, aby sa vrátili domov. Vilnius tak chce nasledovať príklad Poľska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa rozhlasovej stanice Slobodná Európa litovský minister obrany Laurynas Kasčiūnas v parlamente povedal, že pozorne sleduje poľských partnerov, ktorí ohlásili podobný postoj. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Ukrajinská vláda zakázala posielanie identifikačných dokladov a cestovných pasov ukrajinským mužom vo veku 18 až 60 rokov, ktorí žijú v zahraničí.

Samozrejme, nikto ich nebude zhromažďovať a odvážať na Ukrajinu, to sa nestane,“ konštatoval Kasčiūnas. Dodal však, že týmto mužom možno obmedzia sociálne dávky či vydávanie pracovných povolení alebo dokladov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Branná povinnosť, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Litva nabáda ukrajinských mužov na návrat domov, obmedzí im sociálne dávky alebo vydávanie dokladov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.