Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Hlavným cieľom ruských útokov na Ukrajine zostáva Časiv Jar. Dobyť ho chcú do konkrétneho dátumu, myslí si Zelenskyj

 Webnoviny  26. apríl 2024  141  
Hlavným cieľom ruských útokov na Ukrajine zostáva Časiv Jar. Dobyť ho chcú do konkrétneho dátumu, myslí si Zelenskyj

26.4.2024 (SITA.sk) - Hlavnou ofenzívnou operáciou ruskej armády na Ukrajine, ktorá zároveň má najväčšiu šancu na úspech, je v súčasnosti postup na mesto Časiv Jar v Doneckej oblasti. Uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) vo svojej najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDobytie mesta Časiv Jar, ktoré leží približne desať kilometrov západne od Bachmutu, Rusi považujú za kľúčové pre ďalší postup k mestám Kosťantynivka, Kramatorsk a Sloviansk.

Prezident Volodymyr Zelenskyj nedávno povedal, že Rusko sa pokúsi dobyť Časiv Jar do 9. mája. Moskva totiž vtedy oslavuje Deň víťazstva, čo je v Rusku silne militarizovaný sviatok pripomínajúci víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)Viac k témam: Časiv Jar, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Hlavným cieľom ruských útokov na Ukrajine zostáva Časiv Jar. Dobyť ho chcú do konkrétneho dátumu, myslí si Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.