Streda, 30. september 2020
Zamračené  8,8 °C
Mimoriadne správy

Labouristická strana čelila rozsiahlemu kybernetickému útoku na digitálne platformy

 Webnoviny  12. november 2019  107
Labouristická strana čelila rozsiahlemu kybernetickému útoku na digitálne platformy

12.11.2019 (Webnoviny.sk) - Britská Labouristická strana zaznamenala "sofistikovaný a rozsiahly kybernetický útok" na svoje digitálne platformy. Hlavná opozičná strana však uviedla, že útok nebol úspešný, a to vďaka "robustným bezpečnostným systémom". Strana vyjadrila presvedčenie, že žiadny únik dát nenastal. Labouristi o prípade informovali Národné centrum kybernetickej bezpečnosti.

V Británii sa 12. decembra uskutočnia predčasné parlamentné voľby. Bývalý šéf parlamentného výboru pre digitálne záležitosti Damian Collins v tejto súvislosti apeloval na koordinovaný prístup vlády za účelom boja proti dezinformáciám a ochrany volebného systému.

Viac k témam: kybernetický útok, parlamentné voľby vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk - Labouristická strana čelila rozsiahlemu kybernetickému útoku na digitálne platformy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.