Streda, 3. jún 2020
Polojasno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Brusel chce nového britského eurokomisára, Von der Leyenová očakáva od Johnsona skorú odpoveď

 Webnoviny  12. november 2019  86
Brusel chce nového britského eurokomisára, Von der Leyenová očakáva od Johnsona skorú odpoveď

12.11.2019 (Webnoviny.sk) - Hoci sa britská vláda intenzívne usiluje o vystúpenie z Európskej únie, Brusel zas naliehavo chce nového britského eurokomisára do svojej exekutívy, aj keď len na niekoľko mesiacov. Zvolená šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová dala preto britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi čas do konca týždňa, aby navrhol kandidáta na prázdne miesto v komisii, ktorá musí mať zástupcu z každej členskej krajiny.

Hoci Johnson prisľúbil, že vyvedie Britániu z 28-členného bloku do 31. januára, vznikol by právny problém, pokiaľ by Spojené kráľovstvo dovtedy nemalo vlastného eurokomisára. "Čas sa kráti. Z tohto dôvodu zvolená predsedníčka očakáva veľmi skorú odpoveď," uviedla von der Leyenovej hovorkyňa Dana Spinantová. "V každom prípade, pred koncom tohto týždňa," dodala.

Európska komisia pod vedením von der Leyenovej má začať svoju činnosť 1. decembra.

Zdroj: Webnoviny.sk - Brusel chce nového britského eurokomisára, Von der Leyenová očakáva od Johnsona skorú odpoveď © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.