Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Trojica mladíkov mala plánovať teroristický útok, muž na internete hľadal strelné zbrane
12.11.2019 (Webnoviny.sk) - V Nemecku zadržali troch podporovateľov extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) pre podozrenie z plánovania útoku, počas ktorého chceli "zabiť čo najviac neveriacich". Frankfurtská prokuratúra uviedla, že približne 170 policajtov v utorok prehľadalo tri byty v neďalekom meste Offenbach a zadržali troch mužov.
Prokurátorka Nadja Niesen prezradila, že hlavný podozrivý je 24-ročný občan Nemecka s macedónskymi koreňmi. Muž si zadovážil materiál potrebný na výrobu výbušnín a na internete hľadal strelné zbrane.
Polícia v jeho byte zhabala rôzne látky a zariadenia. Zvyšní dvaja podozriví sú Turci vo veku 21 a 22 rokov. Všetci traja údajne v minulosti povedali svedkom, že podporujú IS.
Viac k témam: teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Trojica mladíkov mala plánovať teroristický útok, muž na internete hľadal strelné zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Na policajnom prezídiu má pribudnúť busta Lučanského, exminister Mikulec vyjadril svoje pochybnosti
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne