Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,8 °C
Mimoriadne správy

Trojica mladíkov mala plánovať teroristický útok, muž na internete hľadal strelné zbrane

 Webnoviny  12. november 2019  83
Trojica mladíkov mala plánovať teroristický útok, muž na internete hľadal strelné zbrane

12.11.2019 (Webnoviny.sk) - V Nemecku zadržali troch podporovateľov extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) pre podozrenie z plánovania útoku, počas ktorého chceli "zabiť čo najviac neveriacich". Frankfurtská prokuratúra uviedla, že približne 170 policajtov v utorok prehľadalo tri byty v neďalekom meste Offenbach a zadržali troch mužov.

Prokurátorka Nadja Niesen prezradila, že hlavný podozrivý je 24-ročný občan Nemecka s macedónskymi koreňmi. Muž si zadovážil materiál potrebný na výrobu výbušnín a na internete hľadal strelné zbrane.

Polícia v jeho byte zhabala rôzne látky a zariadenia. Zvyšní dvaja podozriví sú Turci vo veku 21 a 22 rokov. Všetci traja údajne v minulosti povedali svedkom, že podporujú IS.

Viac k témam: teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Trojica mladíkov mala plánovať teroristický útok, muž na internete hľadal strelné zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.