Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,6 °C
Mimoriadne správy

Kyjev začína na ničenie ruských bezpilotných lietadiel používať FPV drony, tvrdia vojenskí analytici

 Webnoviny   8. júl 2024  81  
Kyjev začína na ničenie ruských bezpilotných lietadiel používať FPV drony, tvrdia vojenskí analytici

8.7.2024 (SITA.sk) - Ukrajinskí prevádzkovatelia dronov podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) pravdepodobne zlepšujú svoje schopnosti ničiť ruské drony a vďaka technologickým inováciám možno ukrajinská armáda bude môcť zmierniť tlak na používanie systémov protivzdušnej obrany s krátkym a stredným dosahom. O správe ISW informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Inštitút konštatuje, že ukrajinská aj ruská strana pravdepodobne zlepšujú taktické využívanie FPV dronov, čiže dronov s online prenosom obrazu. ISW však nezaznamenal, že by ruské sily používali FPV drony na ničenie ukrajinských samovražedných dronov alebo prieskumných dronov s dlhším doletom.

Rozsiahle ukrajinské kapacity na používanie cenovo dostupných bezpilotných lietadiel na ničenie drahších ruských prieskumných bezpilotných lietadiel by Ukrajine umožnili šetriť si svoje drahé a nepočetné rakety protivzdušnej obrany krátkeho a stredného dosahu pre významnejšie ruské ciele," uviedol ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Kyjev začína na ničenie ruských bezpilotných lietadiel používať FPV drony, tvrdia vojenskí analytici © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.