Pondelok, 1. jún 2020
Slnečno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus je podľa pápeža Františka skúškou, z ktorej môže vzísť lepšia budúcnosť

 Webnoviny  19. apríl 2020  43
Koronavírus je podľa pápeža Františka skúškou, z ktorej môže vzísť lepšia budúcnosť

19.4.2020 (Webnoviny.sk) - Pandémiu koronavírusu môžeme brať aj ako skúšku, ktorá má ľudstvo pripraviť na budúcnosť, a tá, ak v skúške obstojme, by mohla byť lepšia a spravodlivejšia ako súčasnosť.

Počas nedeľňajšej omše v Ríme, na ktorej bolo v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu prítomných len niekoľko málo kňazov, to povedal pápež František.

Všetci sme zraniteľní


Pandémia nám podľa neho opäť pripomenula, že medzi trpiacimi nejestvujú štátne hranice, a že národnosť človeka nemá nijaký vplyv na to, kto zomrie a kto bude ušetrený. "Toto nie je nejaká ideológia. To je kresťanstvo," povedal pápež.

Viac o téme: Koronavírus


"Všetci sme zraniteľní, všetci sme si rovní, a všetci sme vzácni. Kiež by nami to, čo sa okolo nás deje, silno zatriaslo: Prišiel čas na to, aby sme začali odstraňovať nerovnosti a liečiť nespravodlivosť, ktorá podlamuje zdravie celej ľudskej rodiny," povedal v nedeľu pápež František.

Vírus sebeckého záujmu


Pápež už začiatkom týždňa v jednej z omší, ktoré zo svojho hotelu v Ríme prenáša naživo cez internet, navrhol vytvorenie základného platu, akejsi obdoby ekonómami zvažovaného základného príjmu, ktorý by dostávali ľudia, čo vinou pandémie prišli o prácu.

Podľa Františka stále existuje aj riziko, že v skúške, ktorej nás koronavírus vystavuje, neobstojíme, a pandémiu koronavírusu iba vystrieda iná pliaga - "vírus sebeckého nezáujmu". Aby sa tak nestalo, budeme musieť podľa pápeža mnohé veci zmeniť. "Prijmime túto skúšku ako šancu pripraviť sa na našu kolektívnu budúcnosť," povedal František.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus je podľa pápeža Františka skúškou, z ktorej môže vzísť lepšia budúcnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.