Utorok, 2. jún 2020
Polojasno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Francúzi sa vraj musia naučiť žiť s koronavírusom a na letné dovolenky majú zabudnúť

 Webnoviny  20. apríl 2020  28
Francúzi sa vraj musia naučiť žiť s koronavírusom a na letné dovolenky majú zabudnúť

20.4.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsky premiér Édouard Philippe v pondelok vyhlásil, že ľudia sa musia "naučiť žiť s vírusom", pretože niektoré opatrenia, ktoré v boji proti koronavírusu dodržiavame teraz, budeme musieť dodržiavať ešte dlho.

Veľa na tom podľa neho nezmení ani uvoľnenie opatrení, ktoré by malo vo Francúzsku vstúpiť do platnosti 11. mája. "Náš život po 11. máji nebude taký istý, ako bol predtým. A možno ešte dlho taký nebude," vyhlásil premiér.

Viac o téme: Koronavírus


Francúzi by sa mali podľa neho pripraviť na to, že aj po tomto dátume budú musieť nosiť rúška vo verejnej doprave, a tiež že každý, kto len trochu môže pracovať z domu, bude naďalej pracovať z domu a nebude chodiť do práce.

V žiadnom prípade by si Francúzi zatiaľ podľa premiéra nemali plánovať letné dovolenky vo vzdialených destináciách. Philippe nepovažuje za reálne, aby v dohľadnom čase Francúzi nadobudli takzvanú kolektívnu imunitu voči koronavírusu, ktorá by im umožnila plne sa vrátiť k bežnému životu, aký žili v minulosti.

Premiér spomenul výsledky nedávnych štúdií, podľa ktorých má koronavírus od troch do deviatich percent francúzskej populácie. Na získanie kolektívnej imunity by pritom bolo potrebné, aby sa koronavírusom nakazilo a následne z neho vyliečilo viac ako 50 percent populácie.

Viac k témam: COVID-19, francúzsky premiér, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzi sa vraj musia naučiť žiť s koronavírusom a na letné dovolenky majú zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.