Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

Stovky vodičov zablokovali cesty a požadovali uvoľnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu

 Webnoviny  19. apríl 2020  118
Stovky vodičov zablokovali cesty a požadovali uvoľnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu

19.4.2020 (Webnoviny.sk) - V Brazílii v sobotu večer vyšli na cesty motoristi nesúhlasiaci s opatreniami proti šíreniu koronavírusu, ktoré zaviedli guvernéri jednotlivých brazílskych štátov. Stovky vodičov osobných aj nákladných áut a motorkárov zablokovali cesty a ulice v Riu de Janeiro, Sao Paule aj ďalších brazílskych mestách, trúbili a požadovali uvoľnenie opatrení, zrušenie povinnosti zotrvávať vo svojich domovoch a opätovné naštartovanie ekonomiky.

Viac o téme: Koronavírus 


V Brazílii je podobná situácia ako v Spojených štátoch, kde prezident Donald Trump trvá na čo najrýchlejšom opätovnom naštartovaní ekonomiky a guvernéri niektorých štátov, napríklad newyorský guvernér Andrew Cuomo, mu vzdorujú.

Podobne aj brazílsky prezident Bolsonaro trvá na tom, že ekonomiku je treba čím skôr opätovne spustiť na čo najvyššie obrátky a tvrdí, že ekonomická kríza je väčším nebezpečenstvom ako koronavírus, pričom guvernéri viacerých viacerých štátov s tým nesúhlasia a opatrenia proti šíreniu koronavírusu ponechávajú v platnosti.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Obe krajiny majú spoločné aj to, že protesty proti guvernérom "vzdorujúcich" štátov otvorene podporuje aj prezident. Prinajmenšom v prípade USA sú tieto protesty zatiaľ predovšetkým v réžii stúpencov krajnej pravice.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, opatrenia, protest, vodič
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky vodičov zablokovali cesty a požadovali uvoľnenie opatrení proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.