Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  12,5 °C
Mimoriadne správy

Konečne sa prelomili ľady, reaguje Ukrajina na dodanie rakiet Taurus od Nemecka

 Webnoviny   7. august 2023  77  
Konečne sa prelomili ľady, reaguje Ukrajina na dodanie rakiet Taurus od Nemecka

7.8.2023 (SITA.sk) - Kľúčové frakcie nemeckého parlamentu sa podľa šéfa stálej delegácie ukrajinskej Verchovnej rady pri NATO Jehora Černieva dohodli na dodaní striel s ďalekým doletom Taurus Ukrajine.

Moji priatelia z Bundestagu ma práve informovali, že kľúčové parlamentné skupiny dosiahli konsenzus o dodaní striel s ďalekým doletom Taurus Ukrajine,“ napísal Černiev na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na UkrajineDodal, že ide o rakety s dosahom 500 kilometrov, ktoré môžu pokryť všetky okupované územia, vrátane južného pobrežia Krymu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Pracovali sme s členmi nemeckého parlamentu na vytvorení podpornej skupiny dlhý čas a teraz sa konečne ľady prelomili,“ zdôraznil Černiev.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)Ukrajina oficiálne požiadala Nemecko o dodávky striel s plochou dráhou letu Taurus koncom mája. Nemecko to však odmietalo napriek rozhodnutiu Veľkej Británie a Francúzska dodať Kyjevu rakety s dlhým doletom. Nedávno na dodanie rakiet Taurus vyzvala vládna Sociálnodemokratická strana Nemecka.Viac k témam: Členské štáty, Krym, rusko-ukrajinský konflikt, strely Taurus, Vojenská pomoc Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Konečne sa prelomili ľady, reaguje Ukrajina na dodanie rakiet Taurus od Nemecka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.