Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Konanie Ruska je podľa Zelenského hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región (video)

 Webnoviny   6. december 2022  46
Konanie Ruska je podľa Zelenského hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región (video)

6.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina prechádza k núdzovým odstávkam elektriny, aby po pondelkových ruských útokoch stabilizovala svoju energetickú sieť.

Rakety zasiahli mnohé oblasti


Vo svojom videoodkaze to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podľa ktorého raketové údery zasiahli mnohé oblasti na Ukrajine a úrady varovali, že zhruba polovica Kyjevskej oblasti zostane v nadchádzajúcich dňoch bez elektriny.

Viac o téme: Vojna na UkrajineÚrady podľa neho robia všetko, čo môžu, aby obnovili stabilitu. Zároveň poukázal na to, že postihnuté sú aj dodávky elektriny do Moldavska, čo dokazuje, že konanie Ruska „je hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región", informuje spravodajský portál BBC.

Útoky na energetickú infraštruktúru


Aj cez noc ďalšie rakety zasiahli kritickú infraštruktúru a obytné domy pri meste Záporožie, uviedli regionálni predstavitelia s tým, že nehlásia obete. Pondelkové údery neprežili štyria ľudia.

Zelenskyj tiež povedal, že v pondelok Rusko na Ukrajinu vystrelilo 70 rakiet a väčšinu z nich zostrelili. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že „pri masívnom údere s vysoko presnými zbraňami" zasiahlo všetkých 17 zamýšľaných cieľov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko útočí na energetickú infraštruktúru od októbra po tom, čo vo vojne na Ukrajine utrpelo ťažké neúspechy. Pondelkové údery boli ôsmy veľký raketový útok za osem týždňov. Že Rusko zaútočí, sa predpokladalo niekoľko dní.

Napokon tak Moskva spravila niekoľko hodín po sérii výbuchov a dvoch vojenských leteckých základniach v Rusku, ktoré pripisujú Ukrajine. Traja vojaci podľa ruského ministerstva pri výbuchoch zomreli.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Konanie Ruska je podľa Zelenského hrozbou nielen pre Ukrajinu, ale pre celý región (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.