Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Kanada prispeje viac ako 30 miliónov dolárov pre Ukrajinu, pokryje tak nákup stoviek protilietadlových rakiet

 Webnoviny  17. september 2023  254  
Kanada prispeje viac ako 30 miliónov dolárov pre Ukrajinu, pokryje tak nákup stoviek protilietadlových rakiet

17.9.2023 (SITA.sk) - Kanada prispeje 33 miliónov kanadských dolárov do Medzinárodného fondu pre Ukrajinu, ktorý je britskou iniciatívou na poskytovanie vojenskej pomoci Kyjevu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Oznámil to v nedeľu kanadský minister obrany Bill Blair. Príspevok Kanady pokryje nákup "stoviek protilietadlových rakiet krátkeho a stredného doletu a s nimi súvisiacich systémov pre Ukrajinu, ktoré sú nevyhnutné na ochranu kritickej národnej infraštruktúry," uviedol minister. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Kanadské ministerstvo obrany dodalo, že celková suma kanadskej pomoci Ukrajine od začiatku ruskej invázie je vyššia ako 8 miliárd amerických dolárov. Z toho bolo na vojenskú pomoc určených viac ako 1,8 miliardy amerických dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Kanada prispeje viac ako 30 miliónov dolárov pre Ukrajinu, pokryje tak nákup stoviek protilietadlových rakiet © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.