Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

K rodičom sa vrátili tri deti z okupovanej časti Chersonskej oblasti

 Webnoviny  17. október 2023  72  
K rodičom sa vrátili tri deti z okupovanej časti Chersonskej oblasti

17.10.2023 (SITA.sk) - Tri deti z okupovanej časti Chersonskej oblasti sa vrátili k rodičom na územie kontrolované Ukrajinou. Uviedlo to ukrajinské ministerstvo pre reintegráciu dočasne okupovaných území. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Keď Rusi vstúpili do Chersonu, rodičia 10-ročného Oleksandra, 8-ročnej Daryny a 6-ročného Jakiva, sa rozhodli poslať deti do dediny, kde býva ich stará mama, v nádeji na väčšiu bezpečnosť. Keď bolo mesto Cherson oslobodené, stará mama a jej vnúčatá zostali na okupovanom území," uviedlo ministerstvo. Rusi totiž pri ústupe z Chersonu vyhodili do vzduchu Antonivský most, čím znemožnili návrat detí.

„Vďaka úsiliu ukrajinskej organizácie pre práva detí a s pomocou ministerstva pre reintegráciu dočasne okupovaných území sa deti opäť dostali k svojim rodičom,“ informovalo ministerstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: bitka o Cherson, Chersonská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, únosy detí
Zdroj: SITA.sk - K rodičom sa vrátili tri deti z okupovanej časti Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.