Streda, 17. august 2022
Slnečno  23,2 °C
Mimoriadne správy

Joe Biden naznačil skoré obnovenie cestovania medzi Spojenými štátmi a Európou

 Webnoviny  17. júl 2021  194
Joe Biden naznačil skoré obnovenie cestovania medzi Spojenými štátmi a Európou

17.7.2021 (Webnoviny.sk) - Najnovšie komentáre amerického prezidenta Joea Bidena povzbudili letecké spoločnosti k nádeji, že cestovanie medzi Spojenými štátmi a Európou bude možné obnoviť ešte v priebehu tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóny.

Ukončenie obmedzení


Šéf Bieleho domu na spoločnej tlačovej konferencii s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou dostal otázku týkajúcu sa ukončenia obmedzení, ktoré väčšine európskych návštevníkov bránia vstúpiť do USA.

Je to v procese zvažovania, ako skoro by sme mohli zrušiť tento zákaz. Budem schopný odpovedať vám na túto otázku v priebehu niekoľkých dní,“ poznamenal Biden.

Otvorenie medzinárodného cestovania


Tori Emersonová Barnesová, predstaviteľka Cestovateľskej asociácie Spojených štátov, ocenila vyjadrenia prezidenta Bidena.

Vedci tvrdia, že teraz môžeme bezpečne znovu otvoriť medzinárodné cestovanie, najmä v krajinách, ktoré dosiahli značný pokrok v očkovaní svojich občanov,“ podotkla s odvolaním na štúdie, ktoré dospeli k záveru, že existuje malé riziko prenosu vírusu počas letov.

Kompetentné a rýchle obnovenie


Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken minulý mesiac uviedol, že Bidenova administratíva sa usiluje o obnovenie cestovania „čo najkompletnejšie a najrýchlejšie“.

Dodal však, že nemôže uviesť dátum opätovného otvorenia krajiny. „Musíme sa riadiť vedou, lekárskou expertízou,“ skonštatoval.

Viac k témam: cestovanie, cestovanie covid-19, dopravné obmedzenia, Koronavírus, ochrana pred koronavírusom
Zdroj: Webnoviny.sk - Joe Biden naznačil skoré obnovenie cestovania medzi Spojenými štátmi a Európou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.