Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Izrael zaútočil v pásme Gazy po tom, čo jeho územie zasiahli dve rakety militantov

 Webnoviny  15. november 2020  122
Izrael zaútočil v pásme Gazy po tom, čo jeho územie zasiahli dve rakety militantov

15.11.2020 (Webnoviny.sk) - Izraelské ozbrojené sily uskutočnili v nedeľu zavčas ráno letecké útoky v Pásme Gazy. Operácia nasledovala po tom, čo územie Izraela zasiahli dve rakety, ktoré z oblasti vypálili palestínski militanti.

Izraelské stíhačky, helikoptéry a tanky zasiahli podzemnú infraštruktúru a vojensky dôležité ciele hnutia Hamas, informovala v nedeľu izraelská armáda. Straty alebo zranenia zatiaľ nehlásila žiadna zo zúčastnených strán.

Izrael a Hamas viedli od roku 2007 tri veľké a sériu menších ozbrojených konfliktov. V rámci neoficiálnej dohody o prímerí, ktorú sprostredkovali Egypt a Katar, sa mal Hamas zdržať raketových útokov.

Výmenou za to dostal prísľub finančnej pomoci a uvoľlnenia izraelsko-egyptskej blokády. Prímerie sa ale v posledných rokoch opakovane porušuje.

Viac k témam: Pásmo Gazy
Zdroj: Webnoviny.sk - Izrael zaútočil v pásme Gazy po tom, čo jeho územie zasiahli dve rakety militantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.