Pondelok, 18. január 2021
Zamračené  -8,2 °C
Mimoriadne správy

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz navrhuje plošné testovanie podľa vzoru Slovenska

 Webnoviny  15. november 2020  75
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz navrhuje plošné testovanie podľa vzoru Slovenska

15.11.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsky kancelára Sebastian Kurz navrhuje, aby sa po skončení prísneho lockdownu od 7. decembra začali otvárať najskôr školy a obchody.

Postupné uvoľňovanie opatrení proti šíreniu koronavírusu by malo podobne ako na Slovensku sprevádzať masové testovania obyvateľov, povedal kancelár v nedeľnom diskusnom programe rakúskej televízie.

Prvá fáza sa môže zamerať napríklad na učiteľov. V období pred Vianocami by potom nasledovalo druhé kolo masových testov, aby bolo možné zaistiť čo najbezpečnejšie slávenie sviatkov, povedal kancelár.

Na Slovensku sa vďaka masovému testovaniu podarilo identifikovať tisíce pozitívnych prípadov. Infikovaných ľudí tak bolo možné poslať do karantény a tým výrazne stlačiť šírenie nákazy, povedal Kurz v programe „Pressestunde“.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúsky kancelár Sebastian Kurz navrhuje plošné testovanie podľa vzoru Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.