Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -7 °C
Mimoriadne správy

Dvoch ľudí zastrelili v Peru počas násilných demonštrácií proti dočasnému prezidentovi

 Webnoviny  15. november 2020  74
Dvoch ľudí zastrelili v Peru počas násilných demonštrácií proti dočasnému prezidentovi

15.11.2020 (Webnoviny.sk) - Pri násilných demonštráciách v hlavnom meste Peru Lima zomreli v noci na nedeľu dvaja ľudia. Na zhromaždení za odstúpenie dočasného prezidenta Manuela Merina sa zúčastnili tisíce ľudí.

Podľa agentúry AP zomreli po zásahu strelnou zbraňou dvaja muži vo veku 24 a 25 rokov.

Tlak narastá


Tlak na odchod dočasného prezidenta medzitým rastie. Jeho vládny kabinet už opustilo najmenej deväť ministrov. Predseda parlamentu už zvolal zasadnutie, ktoré sa bude zaoberať otázkou Merinovej rezignácie.

Manuel Merino dočasne obsadil post hlavy štátu v pondelok po tom, čo peruánsky parlament hlasoval za impeachment prezidenta Martína Vizcarru.

Obvinený z úplatkov


Ten čelil obvineniam, že v bývalej funkcii rozdával za úplatky štátne zákazky. Vizcarra sa po hlasovaní v parlamente, ktorému v tom čase predsedal jeho nástupca Merino, vzdal úradu.

Údajnú úplatkársku kauzu však sprevádza mnoho nejasností a Vizcarrovi prívrženci hovoria o parlamentnom puči.

Viac k témam: demonštrácia, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Dvoch ľudí zastrelili v Peru počas násilných demonštrácií proti dočasnému prezidentovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.