Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Izrael eviduje silný dopyt po tretej dávke vakcíny proti koronavírusu, stúpajú počty hospitalizovaných

 Webnoviny   8. august 2021  104
Izrael eviduje silný dopyt po tretej dávke vakcíny proti koronavírusu, stúpajú počty hospitalizovaných

8.8.2021 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia Izraela majú veľký záujem o tretiu dávku vakcíny, aby sa ochránili pred novým vysokoinfekčným delta variantom koronavírusu. Uviedol to v nedeľu izraelský premiér Naftali Bennett.

Viac o téme: Koronavírus


Odvolal sa na vládne štatistiky, podľa ktorých sa takzvanou posilňovacou dávkou už nechalo zaočkovať vyše 420-tisíc Izraelčanov starších ako 60 rokov, teda viac ako tretina cieľovej skupiny. Podľa Bennetta sa očakáva, že toto číslo do konca dňa vzrastie na pol milióna.

V Izraeli stúpajú počty ľudí hospitalizovaných s ochorením COVID-19. Takmer všetci sa infikovali delta variantom. Vláda medzitým obnovila povinné nosenie rúšok vo vnútorných priestoroch, zvažuje aj ďalšie obmedzenia.

Izrael sa počas svojej prvej vakcinačnej kampane stal svetovým lídrom v očkovaní. Dve dávky vakcíny už dostalo asi 5,4 milióna z 9,3 milióna obyvateľov krajiny.

Viac k témam: COVID-19, izraelský premiér, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Izrael eviduje silný dopyt po tretej dávke vakcíny proti koronavírusu, stúpajú počty hospitalizovaných © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.