Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia zaradila Slovensko medzi zelené krajiny, po príchode už nemusíte ísť do karantény

 Webnoviny   8. august 2021  161
Veľká Británia zaradila Slovensko medzi zelené krajiny, po príchode už nemusíte ísť do karantény

8.8.2021 (Webnoviny.sk) - Od nedele je Slovenská republika zo strany Spojeného kráľovstva zaradená do zelenej skupiny krajín. Cestujúci zo Slovenska tak po príchode už nemusia absolvovať karanténu. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus


Pre cestujúcich, ktorí sú starší ako desať rokov, však aj naďalej platí povinnosť preukázať sa negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Rovnako ostáva v platnosti aj povinnosť registrácie pred cestou prostredníctvom takzvaného passenger locator form.

Z testovania sú oslobodené deti do štyroch rokov. Povinnosť nastúpiť do karantény platí len v prípade pozitívneho výsledku testu alebo v prípade, že cestujúci cestovali spoločne s pozitívne testovanou osobou.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, cestovanie covid-19, COVID-19, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia zaradila Slovensko medzi zelené krajiny, po príchode už nemusíte ísť do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.