Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,3 °C
Mimoriadne správy

Island reaguje na českú iniciatívu nákupu munície pre Ukrajinu, krajine prispejú dvomi miliónmi eur

 Webnoviny  25. marec 2024  96  
Island reaguje na českú iniciatívu nákupu munície pre Ukrajinu, krajine prispejú dvomi miliónmi eur

25.3.2024 (SITA.sk) - Island vyčlení približne dva milióny eur na obstaranie munície pre Ukrajinu v rámci iniciatívy pod vedením Česka. Islandská vláda to oznámila na svojej internetovej stránke, informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineReykjavík tiež vyčlení zhruba 500-tisíc eur na nákup vybavenia pre ženy v ukrajinskej armáde, napríklad uniforiem, zdravotníckeho materiálu a hygienických potrieb.

„Je kľúčové, aby sme pokračovali v silnej podpore Ukrajiny. Investujeme tým nielen do ochrany ukrajinského obyvateľstva, ale v širšom kontexte aj do ochrany medzinárodného práva a našich vlastných bezpečnostných záujmov," uviedol islandský minister zahraničných vecí Bjarni Benediktsson.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Munícia, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Island reaguje na českú iniciatívu nákupu munície pre Ukrajinu, krajine prispejú dvomi miliónmi eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.