Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Irán popravil muža, ktorý pre USA a Izraelčanov špehoval Kásema Solejmáního

 Webnoviny  20. júl 2020  135
Irán popravil muža, ktorý pre USA a Izraelčanov špehoval Kásema Solejmáního

20.7.2020 (Webnoviny.sk) - V Iráne popravili muža, ktorého uznali vinným z toho, že Spojeným štátom a Izraelu poskytoval informácie o prominentnom generálovi Kásemovi Solejmáním, ktorého zabil americký útok dronom. Informovala o tom štátna televízia, podrobnosti však neuviedla.

Iránska justícia minulý mesiac informovala, že Mahmúd Musáví Madžd bol v spojení s americkou Ústrednou spravodajskou službou (CIA) a izraelskou tajnou službou Mosad. Muž im údajne posúval bezpečnostné informácie o Revolučných gardách a ich jednotke Kuds, ktorej velil Solejmání.

Solejmání zomrel 3. januára pri útoku amerického dronu na letisku v Bagdade. Irán reagoval raketovými útokmi na iracké základne, kde boli umiestnení americkí vojaci. Udalosť ešte viac vystupňovala už aj tak napäté vzťahy medzi oboma krajinami.

Viac k témam: dron, ozbrojený útok, poprava
Zdroj: Webnoviny.sk - Irán popravil muža, ktorý pre USA a Izraelčanov špehoval Kásema Solejmáního © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.