Streda, 28. júl 2021
Prevažne slnečno  25,8 °C
Mimoriadne správy

Čína robila čistky a za pol roka zatkla tisíce ľudí, snažili sa nelegálne priživiť na koronakríze

 Webnoviny  20. júl 2020  171
Čína robila čistky a za pol roka zatkla tisíce ľudí, snažili sa nelegálne priživiť na koronakríze

20.7.2020 (Webnoviny.sk) - Od januára do júna v Číne zatkli 5 370 ľudí za rôzne formy nelegálnej činnosti súvisiacej s pandémiou koronavírusu. V pondelok o tom informovala kancelária prokurátora s tým, že viac ako 40 percent z nich obvinili z podvodu.

Ďalších 15 percent obvinili z marenia spravodlivosti a ďalších z výroby a predaja falošného a nekvalitného tovaru, vyvolávania verejných nepokojov alebo prevozu a predaja ohrozených druhov zvierat.

Čína po rozšírení vírusu, ktorý spájajú s mokrým trhom v meste Wu-chan, posilnila ochranu divých zvierat. Predpokladá sa pritom, že koronavírus pochádza od netopierov a na ľudí sa preniesol cez medzihostiteľa, ktorým mohol byť šupinavec.

Viac k témam: Koronavírus, nelegálna činnosť, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína robila čistky a za pol roka zatkla tisíce ľudí, snažili sa nelegálne priživiť na koronakríze © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.