Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11 °C
Mimoriadne správy

Iracký minister obrany je vo Švédsku podozrivý z podvodu, mal nelegálne poberať sociálne dávky

 Webnoviny  23. november 2019  85
Iracký minister obrany je vo Švédsku podozrivý z podvodu, mal nelegálne poberať sociálne dávky

23.11.2019 (Webnoviny.sk) - Iracký minister obrany, ktorý má dvojité iracko-švédske občianstvo, je vo Švédsku podozrivý z nelegálneho čerpania výhod. Informovali o tom švédske médiá. Podľa ich údajov si minister Nadžah al-Šammárí roky nárokoval príspevky na dieťa a bývanie napriek tomu, že žije v Bagdade.

Švédska tlačová agentúra TT v piatok uviedla, že minister, ktorý sa ujal svojej funkcie v júni, má registrovaný pobyt na predmestí Štokholmu.

Do Švédska sa presťahoval v roku 2011 a v roku 2015 tam získal občianstvo. Tento mesiac ho úrady spolu s jeho ženou začali vyšetrovať pre možný podvod.

Údajne poberal sociálne príspevky aj roky po návrate do Iraku. Švédsko a jeho severskí susedia sú známi poskytovaním veľkorysých sociálnych benefitov.

Viac k témam: podvod, sociálne dávky
Zdroj: Webnoviny.sk - Iracký minister obrany je vo Švédsku podozrivý z podvodu, mal nelegálne poberať sociálne dávky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.