Štvrtok, 4. jún 2020
Zamračené  20,2 °C
Mimoriadne správy

Americký viceprezident Mike Pence pricestoval na neohlásenú návštevu Iraku

 Webnoviny  23. november 2019  83
Americký viceprezident Mike Pence pricestoval na neohlásenú návštevu Iraku

23.11.2019 (Webnoviny.sk) - Americký viceprezident Mike Pence pricestoval v sobotu na neohlásenú návštevu Iraku. Ide o najvyššie postaveného predstaviteľa USA, ktorý zavítal do krajiny, odkedy americký prezident Donald Trump pred dvoma mesiacmi nariadil stiahnutie vojakov zo Sýrie.

Pence pristál v Arbíle, kde sa stretol s prezidentom irackého Kurdistanu. Cieľom jeho cesty je podporiť amerických spojencov v boji proti Islamskému štátu po tom, čo sýrski Kurdi ostali ponechaní napospas tureckej invázii po náhlom odsune amerických síl.

Okrem toho Pence na základni Ajn al-Asad v provincii Anbár, kde pôsobia americké sily, absolvoval tajný brífing a hovoril tiež telefonicky s irackým premiérom Ádilom Abdalom Mahdím.

Viac k témam: Kurdi
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký viceprezident Mike Pence pricestoval na neohlásenú návštevu Iraku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.